Akú impregnáciu použiť na zámkovú dlažbu?

NAJLEPŠIE PRE BETÓNOVÉ DLAŽBY

Sikagard 907 W je hydrofóbny impregnačný prostriedok, ktorý sa používa na ochranu stavebných materiálov, ako sú betón, tehly, prírodný kameň, keramika a podobne. Tento produkt je vyvinutý firmou Sika, ktorá sa špecializuje na výrobu chemických produktov pre stavebníctvo. Sikagard 907 W je priehľadná, ktorá sa nanáša postrekom, štetcom alebo valčekom. Po aplikácii sa vstrebáva do materiálu a vytvára ochranný film, ktorý zabraňuje vniknutiu vody a škodlivých látok do materiálu. Tento film tiež znižuje množstvo prachu a znečistenia, ktoré sa na povrchu materiálu usadzuje. Dlažba ošetrená touto impregnáciou sa veľmi dobre udržuje.

Sikagard 907 W je vhodný na použitie na vonkajších aj vnútorných plochách a je možné ho použiť na podlahy, terasy, chodníky a ďalšie podobné povrchy. Produkt je odolný voči vode, mrazu, slnečnému žiareniu a chemikáliám, a môže tiež pomôcť predĺžiť životnosť stavebných materiálov.

Naša skúsenosť:

Sikagard 907 W je najlepšie aplikovať postrekom mechanickým rozprašovačom. Napr. na ošetrenie zámkovej dlažby najlepšie poslúži záhradný postrekovač, ktorý je len nutné po dokončení realizácie riadne vypláchnuť vodou, aby vám prípravok na báze živice úplne nezalepil trysku na ďalšie použitie. Výhodou použitia postrekovača je, že nedôjde k "zatiahnutiu" piesku zo škáry na povrch dlažby, čo sa s "nešikovným" použitie valčeka môže stať. A potom si nechtiac vytvoríte "protišmykovú" úpravu. Postrek aplikujeme v dvoch vrstvách, tzv. mokré do mokrého. Počas prvých dvadsiatich minút. Je zbytočné neskôr, alebo dokonca na druhý deň materiál vrstviť. Pokiaľ si dostatočne ošetríte aj škáru, Sikagard 907 W dlhodobo zabraňuje prerastaniu buriny v škáre. Podľa veľkosti škáry, nasiakavosti povrchu a realizačnej technológie je naša skúsenosť so spotrebou cca 0,7 až 1,0 liter prípravku na m2.

Následné obrázky ukazujú použitie v praxi, po čistení a následnej aplikácii na dlažbu po 20 rokoch prevádzky aj na dlažbu úplne novú. Sikagard 907 W môže na povrchu zanechať lesklý film, tkz, mokrý efekt dlažby, môže aj zvýrazniť zašlé farby. určite nevyčistí žiadne predošlé znečistenie. Odporúčame všetko vopred očistiť tlakovou vodou, alebo mechanicky a aplikovať impregnáciu až na znova vyschnutý povrch.

pred_realizaci_01
cisteni_02
impregnace_04
907W_011
907W_021
907W_031