iLLBRUCK ME 508 I-MEMBRANE PRO TwinAktiv VV, samolepiaca okenná fólia

Kód: 500250 500251 Zvoľte variant
€42,35 €54,45 od €42,35 €35 bez DPH €45 bez DPH od €35 bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Šířka
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
17.7.2024 17.7.2024 Zvoľte variant
 • klasický TwinAktiv – 1 fólia do exteriéru aj interiéru
 • celoplošne samolepiaca vrstva
 • okamžitá priľnavosť, ľahká tvarovateľnosť
 • lepenie na väčšinu podkladov úplne bez penetrácie
 • delené linery pre pohodlné a rýchle
 • lepenie na rám okna
 • praktický kartónový box pre jednoduchú manipuláciu

Detailné informácie

Celoročne nízke ceny
Celoročne nízke ceny
Najlepší pomer cena/kvalita/životnosť, o to sa usilujeme každý deň.
Technický servis
Technický servis
Individuálny prístup k zákazníkovi
Tovar skladom
Tovar skladom
9 z 10 produktov ihneď expedujeme
V odbore už 30 rokov
V odbore už 30 rokov
Tradícia, serióznosť, kvalita

Podrobný popis

Samolepiace okenné fólie illbruck ME508 TwinAktiv slúži na utesnenie styčných okenných škár. Je opatrená vysoko kvalitnou samolepiacou vrstvou, ktorá umožňuje okamžité upevnenie fólie takmer na akomkoľvek podklade.

Najnovšia inovovaná okenná tesniaca fólia vhodná ako na utesnenie interiérovej, tak aj jej exteriérovej časti. Fólia mení svoju priechodnosť voči vodným parám podľa meniacej sa vlhkosti prostredia. Fólia je navyše opatrená vysoko lepivým lepidlom, ktoré je nanesené takmer na celej rubovej strane.

Vďaka optimalizácii výroby a použitiu materiálov tej najvyššej kvality je možné novo deklarovať odolnosť fólie voči poveternosti až 9 mesiacov a zároveň odolnosť voči tlaku hnanej dažďovej vody je možné navýšiť na úroveň 1050 Pa.

Prednosti

 • aplikácia možná od -10 °C
 • UV stabilný po dobu 9 mesiacov
 • odolnosť proti hnanému dažďu až 1050 Pa
 • celoplošne nanesené lepidlo druhej generácie
 • umožňuje vynikajúce vysychanie škáry
 • rozdelené linery pre pohodlné nalepenie fólie na rám okna a murivo
 • Vhodná do interiéru aj exteriéru
 • Aplikácia od -10 °C do +40 °C pri použití impregnácie ME902

Aplikácia

Samolepiace okenné fólie illbruck ME508 TwinAktiv slúži na utesnenie styčných okenných škár. Je opatrená silne priľnavou samolepiacou vrstvou, ktorá umožňuje ľahké a rýchle upevnenie takmer na akomkoľvek podklade. Vďaka variabilnej hodnote sd je možné túto fóliu použiť v interiéri aj exteriéri. Zároveň fólia spĺňa princíp „väčšia tesnosť zvnútra ako zvonku“. Okrem toho je možné fóliu omietať z lícovej strany a drží skvele na rade bežných stavebných podkladov, ako je napr. murivo, betón, omietka, PVC, sklo, kovy, drevo a všetky bežné izolačné materiály (EPS, XPS, PUR).

Podrobnejšie informácie o použití a údaje o produkte nájdete v záložke Technické dokumenty.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Izolácia proti vode
Tepelná odolnosť: −40 °C až +80 °C
Aplikačná teplota: +5 °C až + 40 °C bez primeru
Odolnosť proti UV žiareniu: 9 mesiacov (len lícová strana)
Hrúbka fólie bez lepidla: 0,6 mm
Priepustnosť vzduchu: < 0.1 m3/[h m (daPa)n]
Trieda reakcie na oheň: třída E (norma EN 13501-1 )

iLLBRUCK ME 508 I-MEMBRANE PRE TwinAktiv VV, samolepiace okenné fólie

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

mceclip0-2

ILLBRUCK – líder v oblasti fasád a otvorových výplní. Všetko perfektne tesné.

illbruck je významnou produktovou značkou spoločnosti Tremco illbruck, európskeho výrobcu sofistikovaných stavebných materiálov. Stojí za väčšinou známych materiálov, ako sú napríklad impregnované komprimačné pásky. So svojim okenným tesniacim systémom illbruck i3 patrí k najrešpektovanejšej značke v segmente otvorových výplní. Značka illbruck zastrešuje oblasť otvorových výplní, fasád a interiérových aplikácií. Ponúka ucelené portfólio produktov pre realizáciu zložitého alebo aj jednoduchého stavebného projektu. Lepidlá, plnivá, PUR peny, membránové fólie, profily, tmely, pásky a lišty. illbruck dodáva vyčerpávajúci mix kvalitných materiálov v modernom dizajne as vynikajúcimi vlastnosťami.

Technológia utesňovania stavebných konštrukcií je pre tremco illbruck srdcovou záležitosťou. Vášeň pre hľadanie nových technológií na ošetrenie škár robí z tejto nemecko-americkej korporácie špičku v odbore. V Európe existuje len veľmi málo budov, na ktorých by neutkvela stopa nejakého tesniaceho prvku nesúceho značku illbruck. Znalosti a skúsenosti s aplikovaním tesniacich materiálov v bežnej výstavbe prenášame aj do rýdzo špecifických oblastí, medzi ktoré radíme, dnes tak populárne, drevostavby. Aj tu platia rovnaké technologické zákony, pokiaľ chceme, aby budúci objekt slúžil spoľahlivo a dlhodobo bez akýchkoľvek negatívnych javov. Systémové riešenie illbruck na utesňovanie drevostavieb sa špecializuje predovšetkým na komplexnosť - teda na dôkladné utesnenie akejkoľvek časti stavby.

OD ZAČIATKU.....

V máji roku 1947 zakladá Frank C. Sullivan spoločnosť Republic Powdered Metals – predchodca dnešnej RPM International Inc. V tom čase vyrábala táto spoločnosť hliníkové strešné nátery pod názvom Alumination, ktoré sa predávajú doteraz. V prvých rokoch dosahovali predaje 90,000 USD.

Od samého počiatku veril Sullivan v ľudský potenciál a tomu, že iba schopní ľudia sú tou pravou cestou k úspešnému biznisu. Jeho životná filozofia bola táto: „Nájmite tých najlepších ľudí, ktorých nájdete. Vytvorte im také prostredie, ktoré ich vo firme udrží. Potom ich nechajte robiť ich prácu.“. Tento Sullivanov postoj je dodnes aplikovaný vo všetkých spoločnostiach skupiny RPM International Inc. Každý rok dosahovala spoločnosť pod Sullivanovým vedením stále vyšších tržieb, často prekvapivo aj napriek najrôznejším prognózam.

RPM má za sebou množstvo veľmi úspešných fúzií v stavebnom priemysle. V roku 2005 získava nemeckého výrobcu illbruck Sealant Systems, ktorá sa zlučuje s Tremco Europe do novej entity tremco illbruck Group. Medzi rokmi 2007 – 2017 realizovala spoločnosť mnoho akvizícií a priniesla do skupiny také firmy ako sú Firetherm Intumescent & Insulation Supplies Ltd. a Adhere Industrial Tapes Ltd.

...K EFEKTÍVNEJ SPOLUPRÁCI

V roku 2019 bola spoločnosť tremco illbruck jednou zo štyroch entít, ktorá formovala súčasný subjekt CPG Europe (CPG = Construction Products Group). K produktovým značkám illbruck, Nullifire a Tremco pribudli ďalšie: Flowcrete, Vandex, Dryvit a najnovšie aj Nudura.

CPG Europe predáva svoje produkty a systémy koncovým spracovateľom a distribútorom v 130 krajinách. Materiály od CPG Europe sú používané najmä v stavebníctve pri realizáciách nových i starších budov a pozemných infraštruktúr.

CPG Europe dnes zaujíma jednu z vedúcich pozícií na trhu, a to práve vďaka veľmi dobre zavedeným a často aj ikonickým produktovým značkám. Sila CPG spočíva aj v synergii medzi jednotlivými značkami a veľmi dobre fungujúcej spolupráci expertov a obchodných štruktúr.