ILLBRUCK OS 925, tesniaci náter

Kód: 510040 510026 Zvoľte variant
€30,25 €94,38 od €30,25 €25 bez DPH €78 bez DPH od €25 bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Objem
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
6.3.2024 6.3.2024 Zvoľte variant
  • vysoko odolná voči starnutiu
  • spĺňa triedy W2A, CB2, C2A, R2 normy STN EN 15 814
  • po vytvrdnutí pružná a húževnatá
  • priľne na širokú škálu podkladov
  • na vodnej báze a bez zápachu pri spracovaní
  • vhodná pre manuálnu aj strojovú aplikáciu
  • priľne aj na navlhnuté podklady
  • odolná voči kyselinám, soliam, vápnu a cementu

Detailné informácie

Podrobný popis

Tekutá hydroizolácia ILLBRUCK OS925 Špeciálne vyvinutá tekutá membrána, ktorá môže byť nanášaná manuálne štetcom aj strojovo rozstrekom. Produkt je určený pre renovácie aj nové stavby a detaily, kde je potrebné vytvoriť bezšvovú vodotesnú a vzduchotesnú izoláciu. Môže sa jednať napríklad o utesnenie prestupov, špár, terás, balkónov, anglických dvorčekov, pivníc aj garáží, opravy klampiarskych prvkov a utesnenie fasádnych modulov, montovaných stavieb, okenných prvkov aj svetlíkov. Membrána má veľmi široké spektrum priľnavosti.

Bez nutnosti penetrácie.

Tekutá jednozložková tesniaca membrána na báze bitúmen-latexovej emulzie, ktorá po vytvrdnutí vytvorí pružný vodotesný a vzduchotesný film.
Je vhodná pre Vzduchotesné škáry (okná, dvere, prestupy, fasádne moduly, technické miestnosti) v jednej vrstve so spotrebou cca 1,5 kg/m2.
Vodotesné a vzduchotesné (okná, dvere, prestupy, fasádne moduly, technické miestnosti) v dvoch vrstvách so spotrebou cca 2 x 1,25 kg/m2
Balkóny, terasy, dvere v dvoch vrstvách so spotrebou 2 x 1,5 kg/m2
Súčasti v kontakte so zemou podľa DIN 18533 kategórie: W1.1E / W1.2-E / W4-E  2 x 2,5 kg/m2
Súčasti v kontakte so zemou podľa DIN 18533 kategórie: W2.1E / W3-E

Podrobnejšie informácie o použití a údaje o produkte nájdete v záložke Technické dokumenty.

 

Dodatočné parametre

Kategória: Izolácia proti vode
Chemická báza: bitúmen latexová emulzia
Konzistencia: pastovitá (tixotropná)
Vytvorenie povrchovej šupky: ~ 60 minut
Pauza pred nanesením 2. vrstvy: cca 1 deň pri +20 °C, 50% RV
Aplikačná teplota: +5 °C až +30 °C

OS925 Tekutá hydroizolace

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

mceclip0-2

ILLBRUCK – líder v oblasti fasád a otvorových výplní. Všetko perfektne tesné.

illbruck je významnou produktovou značkou spoločnosti Tremco illbruck, európskeho výrobcu sofistikovaných stavebných materiálov. Stojí za väčšinou známych materiálov, ako sú napríklad impregnované komprimačné pásky. So svojim okenným tesniacim systémom illbruck i3 patrí k najrešpektovanejšej značke v segmente otvorových výplní. Značka illbruck zastrešuje oblasť otvorových výplní, fasád a interiérových aplikácií. Ponúka ucelené portfólio produktov pre realizáciu zložitého alebo aj jednoduchého stavebného projektu. Lepidlá, plnivá, PUR peny, membránové fólie, profily, tmely, pásky a lišty. illbruck dodáva vyčerpávajúci mix kvalitných materiálov v modernom dizajne as vynikajúcimi vlastnosťami.

Technológia utesňovania stavebných konštrukcií je pre tremco illbruck srdcovou záležitosťou. Vášeň pre hľadanie nových technológií na ošetrenie škár robí z tejto nemecko-americkej korporácie špičku v odbore. V Európe existuje len veľmi málo budov, na ktorých by neutkvela stopa nejakého tesniaceho prvku nesúceho značku illbruck. Znalosti a skúsenosti s aplikovaním tesniacich materiálov v bežnej výstavbe prenášame aj do rýdzo špecifických oblastí, medzi ktoré radíme, dnes tak populárne, drevostavby. Aj tu platia rovnaké technologické zákony, pokiaľ chceme, aby budúci objekt slúžil spoľahlivo a dlhodobo bez akýchkoľvek negatívnych javov. Systémové riešenie illbruck na utesňovanie drevostavieb sa špecializuje predovšetkým na komplexnosť - teda na dôkladné utesnenie akejkoľvek časti stavby.

OD ZAČIATKU.....

V máji roku 1947 zakladá Frank C. Sullivan spoločnosť Republic Powdered Metals – predchodca dnešnej RPM International Inc. V tom čase vyrábala táto spoločnosť hliníkové strešné nátery pod názvom Alumination, ktoré sa predávajú doteraz. V prvých rokoch dosahovali predaje 90,000 USD.

Od samého počiatku veril Sullivan v ľudský potenciál a tomu, že iba schopní ľudia sú tou pravou cestou k úspešnému biznisu. Jeho životná filozofia bola táto: „Nájmite tých najlepších ľudí, ktorých nájdete. Vytvorte im také prostredie, ktoré ich vo firme udrží. Potom ich nechajte robiť ich prácu.“. Tento Sullivanov postoj je dodnes aplikovaný vo všetkých spoločnostiach skupiny RPM International Inc. Každý rok dosahovala spoločnosť pod Sullivanovým vedením stále vyšších tržieb, často prekvapivo aj napriek najrôznejším prognózam.

RPM má za sebou množstvo veľmi úspešných fúzií v stavebnom priemysle. V roku 2005 získava nemeckého výrobcu illbruck Sealant Systems, ktorá sa zlučuje s Tremco Europe do novej entity tremco illbruck Group. Medzi rokmi 2007 – 2017 realizovala spoločnosť mnoho akvizícií a priniesla do skupiny také firmy ako sú Firetherm Intumescent & Insulation Supplies Ltd. a Adhere Industrial Tapes Ltd.

...K EFEKTÍVNEJ SPOLUPRÁCI

V roku 2019 bola spoločnosť tremco illbruck jednou zo štyroch entít, ktorá formovala súčasný subjekt CPG Europe (CPG = Construction Products Group). K produktovým značkám illbruck, Nullifire a Tremco pribudli ďalšie: Flowcrete, Vandex, Dryvit a najnovšie aj Nudura.

CPG Europe predáva svoje produkty a systémy koncovým spracovateľom a distribútorom v 130 krajinách. Materiály od CPG Europe sú používané najmä v stavebníctve pri realizáciách nových i starších budov a pozemných infraštruktúr.

CPG Europe dnes zaujíma jednu z vedúcich pozícií na trhu, a to práve vďaka veľmi dobre zavedeným a často aj ikonickým produktovým značkám. Sila CPG spočíva aj v synergii medzi jednotlivými značkami a veľmi dobre fungujúcej spolupráci expertov a obchodných štruktúr.