ILLBRUCK OT 130, Chemická kotva na vysokú záťaž

Kód: 396225/12 396225 Zvoľte variant
€135,52 €11,86 od €11,86 €112 bez DPH €9,80 bez DPH od €9,80 bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Balení
Zvolený variant nie je k dispozícii. Reset vybraných parametrov.
Môžeme doručiť do:
23.4.2024 23.4.2024 Zvoľte variant
 • Vysoký výkon
 • Rýchle vytvrdzovanie
 • Minimálny zápach pri spracovaní
 • Flexibilné kotevné hĺbky
 • Vhodná pre množstvo podkladov
 • Na vonkajšie použitie

Detailné informácie

Celoročne nízke ceny
Celoročne nízke ceny
Najlepší pomer cena/kvalita/životnosť, o to sa usilujeme každý deň.
Technický servis
Technický servis
Individuálny prístup k zákazníkovi
Tovar skladom
Tovar skladom
9 z 10 produktov ihneď expedujeme
V odbore už 30 rokov
V odbore už 30 rokov
Tradícia, serióznosť, kvalita

Podrobný popis

illbruck OT130 je vhodná na kotvenie v stavebníctve i priemysle. Jedná sa o veľmi univerzálnu chemickú maltu, ktorá obstojí v celom rade podkladov a aplikácií, pričom znesie mimoriadne vysoké zaťaženie.

illbruck OT130 je 2-komponentný 100% akrylátový polymér bez styrénu. Kotva je určená na kotvenie závitových tyčí, svorníkov a betonárskej výstuže.

Na aplikáciu sa používa vytláčacia pištoľ rovnako ako pre tmely v kartušiach. Ku každému baleniu je štandardne pridaná miešacia špička zaručujúca správny pomer zmiešania oboch komponentov. Vhodné na dynamické zaťaženie a na vonkajšie použitie. Vytvrdená živica má šedú farbu ako betón.

Vysokozáťažová chemická malta vhodná na kotvenie v nasledujúcich oblastiach: štrukturálne fasády, bezpečnostné bariéry, verejné osvetlenie, balkónové systémy, koľajové žeriavy a pojazdy, dopravné značenie, reklamné pútače, regálové systémy, stroje a ťažké zariadenia, konštrukčné ocele do betónu, bankomaty, závesné stropy, káblové lávky. Vhodná na dynamické zaťaženie a na vonkajšie použitie.

Hlavné výhody

 • rýchle vytvrdzovacie časy
 • ETA certifikácia (varianta 7) pre kotvenie pozinkovaných závitových tyčí (trieda ocele 4,6 - 10,9) a nerezových tyčí A4-70 (1,4529 HCR)
 • bez obsahu rozpúšťadiel a zápachu
 • flexibilné kotviace hĺbky
 • vhodná do betónu, muriva (plné a duté) a kameňa
 • vhodná na aplikáciu do stropu, pre suché a vlhké otvory
 • možné použitie aj na zatopené otvory
 • zníženie priemeru vŕtania umožňuje hospodárne využitie živice (pre M20 vŕtané 22mm, pre M24 vŕtané 26mm)ný systém: menší průměry vrtaných otvorů, např. M20 vyžaduje pouze 22mm otvor a M24 vyžaduje pouze 26mm otvor

Podrobnejšie informácie o použití a údaje o produkte nájdete v záložke Technické dokumenty.

 

 

Dodatočné parametre

Kategória: Kotvenie a zalievanie
BALENIE: 300ml plastiková kartuša / 12 ks v kartóne
VZHĽAD / FARBA: šedá farba betónu
SPRACOVATEĽNOSŤ A ZAŤAŽENIE: viď. technický list

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

mceclip0-2

ILLBRUCK – líder v oblasti fasád a otvorových výplní. Všetko perfektne tesné.

illbruck je významnou produktovou značkou spoločnosti Tremco illbruck, európskeho výrobcu sofistikovaných stavebných materiálov. Stojí za väčšinou známych materiálov, ako sú napríklad impregnované komprimačné pásky. So svojim okenným tesniacim systémom illbruck i3 patrí k najrešpektovanejšej značke v segmente otvorových výplní. Značka illbruck zastrešuje oblasť otvorových výplní, fasád a interiérových aplikácií. Ponúka ucelené portfólio produktov pre realizáciu zložitého alebo aj jednoduchého stavebného projektu. Lepidlá, plnivá, PUR peny, membránové fólie, profily, tmely, pásky a lišty. illbruck dodáva vyčerpávajúci mix kvalitných materiálov v modernom dizajne as vynikajúcimi vlastnosťami.

Technológia utesňovania stavebných konštrukcií je pre tremco illbruck srdcovou záležitosťou. Vášeň pre hľadanie nových technológií na ošetrenie škár robí z tejto nemecko-americkej korporácie špičku v odbore. V Európe existuje len veľmi málo budov, na ktorých by neutkvela stopa nejakého tesniaceho prvku nesúceho značku illbruck. Znalosti a skúsenosti s aplikovaním tesniacich materiálov v bežnej výstavbe prenášame aj do rýdzo špecifických oblastí, medzi ktoré radíme, dnes tak populárne, drevostavby. Aj tu platia rovnaké technologické zákony, pokiaľ chceme, aby budúci objekt slúžil spoľahlivo a dlhodobo bez akýchkoľvek negatívnych javov. Systémové riešenie illbruck na utesňovanie drevostavieb sa špecializuje predovšetkým na komplexnosť - teda na dôkladné utesnenie akejkoľvek časti stavby.

OD ZAČIATKU.....

V máji roku 1947 zakladá Frank C. Sullivan spoločnosť Republic Powdered Metals – predchodca dnešnej RPM International Inc. V tom čase vyrábala táto spoločnosť hliníkové strešné nátery pod názvom Alumination, ktoré sa predávajú doteraz. V prvých rokoch dosahovali predaje 90,000 USD.

Od samého počiatku veril Sullivan v ľudský potenciál a tomu, že iba schopní ľudia sú tou pravou cestou k úspešnému biznisu. Jeho životná filozofia bola táto: „Nájmite tých najlepších ľudí, ktorých nájdete. Vytvorte im také prostredie, ktoré ich vo firme udrží. Potom ich nechajte robiť ich prácu.“. Tento Sullivanov postoj je dodnes aplikovaný vo všetkých spoločnostiach skupiny RPM International Inc. Každý rok dosahovala spoločnosť pod Sullivanovým vedením stále vyšších tržieb, často prekvapivo aj napriek najrôznejším prognózam.

RPM má za sebou množstvo veľmi úspešných fúzií v stavebnom priemysle. V roku 2005 získava nemeckého výrobcu illbruck Sealant Systems, ktorá sa zlučuje s Tremco Europe do novej entity tremco illbruck Group. Medzi rokmi 2007 – 2017 realizovala spoločnosť mnoho akvizícií a priniesla do skupiny také firmy ako sú Firetherm Intumescent & Insulation Supplies Ltd. a Adhere Industrial Tapes Ltd.

...K EFEKTÍVNEJ SPOLUPRÁCI

V roku 2019 bola spoločnosť tremco illbruck jednou zo štyroch entít, ktorá formovala súčasný subjekt CPG Europe (CPG = Construction Products Group). K produktovým značkám illbruck, Nullifire a Tremco pribudli ďalšie: Flowcrete, Vandex, Dryvit a najnovšie aj Nudura.

CPG Europe predáva svoje produkty a systémy koncovým spracovateľom a distribútorom v 130 krajinách. Materiály od CPG Europe sú používané najmä v stavebníctve pri realizáciách nových i starších budov a pozemných infraštruktúr.

CPG Europe dnes zaujíma jednu z vedúcich pozícií na trhu, a to práve vďaka veľmi dobre zavedeným a často aj ikonickým produktovým značkám. Sila CPG spočíva aj v synergii medzi jednotlivými značkami a veľmi dobre fungujúcej spolupráci expertov a obchodných štruktúr.